Sitodruk świecie

Zalety sitodruku

Występuje sporo procedur druku. Jedną z nich jest wydruk sitowy innymi słowy tak zwany sitodruk. Za pośrednictwem tej metody realizuje się nadruki na tekstyliach, przykładowo koszulkach, czapkach, bluzach, odzieży roboczej, ale też przykładowo na torbach. 
Wśród wielu wartości sitodruku wymienia się najczęściej trwałość, gdyż jest on niesłychanie odporny nie tylko na wilgoć i pranie, ale także na promienie UV. Rzecz jasna pod warunkiem, że został należycie wykonany. Niezwykle duże znaczenie ma tu bowiem przyzwoicie zrealizowany każdy etap drukowania, zatem naświetlenie, drukowanie z użyciem farb odpowiedniej jakości a przy tym suszenie. 
Nie bez znaczenia jest również możliwość druku w jakimkolwiek kolorze. Okazała bowiem przystępność farb do sitodruku umożliwi uzyskać ładne barwy, a możliwość ich mieszania sprawi, że paleta kolorów będzie nadzwyczaj zasobna. 
Dla większości z nas w szczególności znacząca jest także niska cena sitodruku, która najbardziej prawdopodobnie animuje do skorzystania z tej metody znakowania.
Wśród szeregu plusów sitodruku wyliczyć również powinno się jego duże wdrożenie. Okazuje się, że można go użyć do znakowania nie tylko  nawierzchni płaskich, ale także cylindrycznych to znaczy wypukłych. A co ważniejsze, użytkować go można, poza tkaninami, też na dzianinach, drzewie albo tworzywach sztucznych (np. wspomniane wcześniej torby, czapki czy też parasole).
Taka sposobność wyczerpania sitodruku jest niezwykle ważna dla branży reklamowej. Szereg bowiem gadżetów reklamowych jest oznakowanych właśnie ta metodą, wybieraną przez firmy z uwagi na mase zalet, a w szczególności niskie ceny wydruku. Jest to bardzo dobre wyjście na przykład dla początkujących firm odzieżowych z małym funduszem początkowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

telefonykomorkowe.net.pl